Wyszukiwanie zaawansowane

Headrush Tone Centre

HeadRush Pedalboard™ wyposażony jest w precyzyjnie dostrojony czterordzeniowy procesor i wyjątkowe oprogramowanie DSP Eleven® HD Expanded™, dzięki czemu zapewnia najbardziej uniwersalne, realistycznie brzmiące i reagujące symulacje wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów, jakie można znaleźć w scenicznym, podłogowym multiefekcie gitarowym.
7-calowy ekran umożliwia użycie dotyku, przesuwania oraz przeciągania i upuszczania do natychmiastowego tworzenia i edycji Twoich zestawów w niespotykany dotąd realistyczny i intuicyjny sposób.

HeadRush Pedalboard został stworzony przez ten sam zespół, który dał Ci Elevenâ HD Expanded™. Zapewnia szeroką i zróżnicowaną ofertę symulacji klasycznych i nowoczesnych wzmacniaczy i efektów, w tym wyjątkowych, oryginalnych butikowych efektów, których nie można znaleźć nigdzie indziej, jak również możliwość ładowania własnych plików z odpowiedziami impulsowymi (IR). Poza tym charakteryzuje się bezzwłoczną zmianą presetów z wybrzmiewaniem efektów reverb i delay (spillover) i wbudowanym looperem z 20-minutowym czasem nagrywania. Bez względu na to, czy szukasz klasycznego, ciepłego wzmacniacza vintage z naturalnym lampowym przesterem, szerokiego, ambientowego, niekończącego się delaya, czy najcięższego z możliwych brzmień do djentu, HeadRush Pedalboard obejmuje to i wszystko pomiędzy.

HeadRush Pedalboard mieści się w mocnej, stalowej obudowie, przystosowanej do warunków trasy koncertowej. Został wyposażony w 12 przełączników nożnych, każdy z własnym wyświetlaczem OLED, które zapewniają dobrą widoczność pod każdym kątem. Sercem multiefektu jest 7-calowy, dotykowy wyświetlacz z ukierunkowanym na gitarzystę interfejsem użytkownika, umożliwiający gitarzystom wykorzystanie dotyku, przesuwania oraz przeciągania i upuszczania do natychmiastowego tworzenia i edycji ich zestawów w niespotykany dotąd, realistyczny i intuicyjny sposób. Duży wyświetlacz daje także bardzo wyraźny obraz podczas występów na żywo; jest to szczególnie przydatne przy wprowadzaniu drobnych zmian w brzmieniu z wykorzystaniem trybu „Hands-Free Mode”.

Co wyróżnia HeadRush Pedalboard?

 • Multiefekt gitarowy z symulacjami efektów, wzmacniaczy, kolumn i mikrofonów
 • 7-calowy dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnym, ukierunkowanym na gitarzystę interfejsem użytkownika
 • Precyzyjnie dostrojony czterordzeniowy procesor DSP z oprogramowaniem Eleven® HD Expanded™
 • 33 wzmacniacze, 15 kolumn, 10 mikrofonów, 6 przesterów, 5 procesorów dynamiki/korektorów, 11 efektów modulacyjnych, 7 efektów reverb/delay, 8 efektów rotary i 5 pedałów ekspresji
 • Płynne, bezzwłoczne przełączanie presetów z wybrzmiewaniem pogłosu/delaya po zmianie presetu (spillover).
 • 12 nożnych przełączników z możliwością przypisania koloru podświetlenia i wyświetlaczami OLED, pokazującymi ich funkcje.
 • Looper z czasem nagrywania 20 minut; pojedyncze usuwanie warstw w kolejności odwróconej w stosunku do ich dodawania.
 • Ładowanie własnych/zewnętrznych plików z odpowiedziami impulsowymi kolumn (IR); w zestawie pliki IR firmy Celestion, dostępne na wyłączność (do pobrania)
 • Tryb „Hands-Free” umożliwia wprowadzanie szybkich zmian parametrów przy użyciu pedału ekspresji
 • Bezpośrednie nagrywanie i re-amping (z rozdzielczością 24-bity/96 kHz) przy użyciu zintegrowanego interfejsu audio na USB
 • Wejście gitarowe 1/4″; wejście pedału ekspresji 1/4″; wejście i wyjście MIDI 5-pin
 • 2 symetryczne wyjścia XLR z odcięciem masy; 2 wyjścia TRS 1/4″ z przełącznikiem poziomu amp/line (wzmacniacz/linia)
 • Stereofoniczna pętla efektów (1/4″) do wygodnej integracji efektów i zewnętrznego sprzętu w każdym punkcie łańcucha sygnału.
 • Wejście aux 1/8″ do grania z podkładem z urządzeń mobilnych. Wyjście słuchawkowe (1/4”) do cichego monitorowania dźwięku.
 • Umieszczony w trwałej, stalowej obudowie, przystosowanej do warunków panujących w trasie, z zagłębieniem na kable.

 

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest HeadRush Pedalboard?
HeadRush Pedalboard™ wyposażony jest w precyzyjnie dostrojony czterordzeniowy procesor i wyjątkowe oprogramowanie DSP Eleven® HD Expanded™, dzięki czemu zapewnia najbardziej uniwersalne, realistycznie brzmiące i reagujące symulacje wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów, jakie można znaleźć w scenicznym, podłogowym multiefekcie gitarowym. 7-calowy ekran umożliwia użycie dotyku, przesuwania oraz przeciągania i upuszczania do natychmiastowego tworzenia i edycji własnych zestawów w niespotykany dotąd, realistyczny i intuicyjny sposób.

Poza tym HeadRush Pedalboard™ charakteryzuje się bezzwłoczną zmianą presetów z wybrzmiewaniem efektów reverb i delay (spillover), wbudowanym looperem z 20-minutowym czasem nagrywania, możliwością ładowania plików z odpowiedziami impulsowymi i dostępnymi na wyłączność, oryginalnymi, butikowymi efektami. Bez względu na to, czy szukasz klasycznego, ciepłego wzmacniacza vintage z naturalnym lampowym przesterem, szerokiego, ambientowego, niekończącego się delaya, czy najcięższego z możliwych brzmień do djentu, HeadRush Pedalboard obejmuje to i wszystko pomiędzy.

Co to jest Eleven® HD Expanded™ i czym się różni od Eleven Rack/Plug-in?
Eleven HD Expanded to nazwa oprogramowania DSP, które zasila HeadRush Pedalboard™. Gdy tworzyliśmy HeadRush Pedalboard, rozebraliśmy na czynniki pierwsze kod Eleven Rack/Plug-in i skonstruowaliśmy na nowo całą architekturę naszego nowego systemu DSP. Nasze symulacje brzmią teraz bardziej realistycznie niż kiedykolwiek, użytkownicy mają większą elastyczność w tworzeniu zestawów, dodaliśmy nowe efekty i funkcje i system ma teraz lepszą ogólną wydajność.

W trakcie tego procesu wzięliśmy tylko wartości z pomiarów, których dokonaliśmy przy tworzeniu pierwotnych modeli. Następnie odnowiono nadpróbkowanie wewnętrzne i wyłączyliśmy wcześniej niezbędny downsampling waveshapera, dzięki czemu nasze symulacje mają lepszą jakość dźwięku z większym realizmem w stosunku do pierwotnego kodu.

W ten sposób zostały przekształcone nawet najbardziej podstawowe jednostki DSP, możemy więc teraz wprowadzić przetwarzanie równoległe i dopasować je do naszej nowej platformy DSP. W pierwotnym kodzie było wiele ograniczeń pod względem miejsca, w którym można umieszczać efekty w łańcuchu sygnału. Na przykład wzmacniacz i kolumna występowały jako jeden duży blok i można było podłączać efekty tylko przed lub po nim. Jako gitarzysta chciałbyś mieć możliwość podłączania efektów w dowolnym miejscu, w tym przed symulacją kolumny, tak jak w pętli efektów prawdziwego wzmacniacza – i w przypadku Eleven HD Expanded możesz teraz umieszczać efekty, gdzie tylko zechcesz.

Nasza nowa platforma DSP pozwoliła także na poszerzenie zestawu funkcji o inne popularne i oczekiwane przez użytkowników cechy, są szybszy i łatwiejszy w obsłudze interfejs graficzny, wybrzmiewanie efektów reverb/delay przy zmianie presetu (spill-over), możliwość ładowania własnych/zewnętrznych odpowiedzi impulsowych, looper z 20-minutowym czasem nagrywania i wiele innych.

Skąd mogę pobrać dołączone pliki IR Celestion?
Każdy HeadRush Pedalboard ma w zestawie kartę umożliwiającą pobranie dwóch darmowych plików IR firmy Celestion. Nagraliśmy film przedstawiający sposób pobierania i instalacji tych świetnie brzmiących odpowiedzi impulsowych.

 • HeadRush Pedalboard – How to Download and Load the Included Celestion IR Files 

Jakie wejścia i wyjścia ma HeadRush Pedalboard?

 • Wejście TS 1/4″ (6,35 mm) – gitara,
 • Wejście TRS 1/4″ (6,35 mm) – drugi pedał ekspresji,
 • Wejście stereo 1/4″ (3,5 mm) – pomocnicze (aux),
 • Wyjścia XLR z przełącznikiem odcinającym masę,
 • Wyjścia TRS 1/4″ (6,35 mm) – poziom przystosowany do wzmacniacza lub liniowy,
 • Wejścia TRS 1/4″ (6,35 mm) – wyjście Send pętli efektów,
 • Wyjścia TRS 1/4″ (6,35 mm) – wejście Return pętli efektów,
 • 1 wejście MIDI 5-pinowe,
 • 1 wyjście/thru MIDI 5-pinowe,
 • Port USB typu B,
 • Wejście zasilania IEC.

Jakie są wymiary i waga HeadRush Pedalboard?

 • Wymiary: 59,9 x 28,4 x 7,4 cm
 • Waga: 7,1 kg

Czy do HeadRush Pedalboard dostępny jest pokrowiec lub futerał?
Tak.

Czy w przypadku HeadRush Pedalboard przy zmianie presetu wybrzmiewają do końca efekty reverb/delay z poprzedniego presetu (funkcja spillover)?
Tak, funkcja spillover może zostać włączona/wyłączona dla każdego zestawu poprzez stuknięcie przycisku TAIL w widoku zestawu.

Czy mogę załadować własne/zewnętrzne odpowiedzi impulsowe (IR) do HeadRush Pedalboard?
Tak. HeadRush Pedalboard obsługuje wszystkie popularne formaty plików (.wav, .aiff), częstotliwości próbkowania (do 192 kHz) i głębie bitowe (do 32 bitów).

Czy mogę wyłączyć symulację wzmacniacza/kolumny dla określonych wyjść i wysłać sygnał gitary bezpośrednio do wyjścia bez żadnej symulacji wzmacniacza?
Tak, możesz to zrobić przy użyciu ustawienia Alternate Output, które znajduje się stronie z ustawieniami globalnymi.

Jakiego typu komunikaty MIDI mogą być wysyłane/odbierane przez HeadRush Pedalboard?
HeadRush Pedalboard obsługuje wysyłanie i odbieranie komunikatów MIDI Program Change i Control Change przez 5-pinowe porty MIDI (wejście/wyjście). Można to wykorzystać do zmiany presetów, a określone komunikaty Program Change można przypisać do każdego presetu na stronie Hardware Assign. Możesz także ustawić globalny kanał wysyłania/odbierania MIDI w menu Global Settings.

Czy jest lista symulacji wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów?
Tak, możesz ją zobaczyć na stronie http://www.headrushfx.com.

Czy HeadRush Pedalboard ma symulację efektu tremolo?
Tak. Niektóre symulacje wzmacniaczy mają własne tremolo, ale jest także dostępny efekt tremolo, który można używać osobno.

Czy HeadRush Pedalboard maja jakiś pitch shifter albo harmonizer?
Tak. Nasze modele Wham i Harm obejmują efekty typu pitch shifter i harmonizer.

Czy HeadRush Pedalboard ma efekt bit-crusher?
Tak. Nasz model 8-Bit Crush daje Ci szeroki wachlarz możliwości miażdżenia dźwięku. Możesz nawet wyciszać i odwracać pojedynczo każdy z 8 bitów.

Czy HeadRush Pedalboard ma jakiś efekt typu doubler?
Tak. Nasz model Stereo Doubler w łatwy i szybki sposób zapewnia klasyczne brzmienie nagrania zdublowanych gitar.

Czy mogę użyć pętli efektów (FX Send/Return) do dodawania innych sprzętowych efektów do mojej ścieżki sygnału?
Tak, sprzętowe efekty podłogowe, efekty rackowe i każdy inny sprzęt można podłączyć do łańcucha sygnału przy użyciu gniazd FX Send/Return w HeadRush. Użyj bloku FX Loop do umieszczenia pętli Send/Return w dowolnym punkcie Twojego łańcucha sygnału w HeadRush.

Czy mogę zmieniać ustawienia przy pomocy pedału ekspresji?
Przy użyciu trybu „hands-free” możesz ustawiać dowolny parametr bez konieczności schylania się. Przytrzymaj nożny przełącznik przypisany do modelu, który chcesz ustawić, wybierz parametr i użyj pedału ekspresji do precyzyjnej regulacji swoich ustawień.

Czy mogę ustawić moje nożne przełączniki w dowolnej kolejności?
Tak! Na stronie Hardware Assign możesz zmienić konfigurację nożnych przełączników bez wpływu na umieszczenie danej symulacji w łańcuchu sygnału.

Czy mogę przypisać przełączniki tylko do sterowania wyborem presetu lub tylko wyborem symulacji? Tak, możesz to zrobić, przytrzymując lewy dolny nożny przełącznik i wybierając odpowiednio widok Rig lub Stomp .

Czy mogę w tym samym czasie przypisać połowę przełączników nożnych do sterowania symulacjami, a drugą połowę przełączników do wybierana presetów?
Tak, możesz to zrobić, przytrzymując lewy dolny nożny przełącznik i wybierając widok Hybrid.

Czy mogę wyłączyć automatyczne przypisywanie symulacji do przełączników nożnych?
Tak, możesz ustawić ten parametr w menu Global Setting.

Ile parametrów mogę przypisać do pedału ekspresji A + B?
Pedał ekspresji może pracować w trybie Classic Mode (klasycznym) lub Advanced Mode (zaawansowanym).

 • W trybie Classic Mode możesz przypisać jeden parametr do każdego pedału ekspresji (A i B). Użycie przełącznika umieszczonego pod pedałem powoduje wybranie drugiego pedału ekspresji i wyłączenie aktualnego parametru pedału. Na przykład jeśli przypiszesz wah-wah do Expression Pedal A i pedał głośności do Expression Pedal B, zawsze tylko jeden z nich będzie aktywny; gdy sterujesz pedałem wah-wah, pedał głośności będzie wyłączony i na odwrót.
 • W trybie Advanced Mode możesz przypisać maksymalnie cztery parametry do każdego pedału ekspresji (A i B). Ruszanie pedałem będzie zmieniało wszystkie przypisane do niego parametry jednocześnie. Użycie przełącznika pod pedałem spowoduje przełączenie na drugi pedał ekspresji i pozostawienie bieżących parametrów pedału aktywnych z ich maksymalnymi wartościami.

Jak działa wejście EXP2?
Do tego wejścia 1/4″ możesz podłączyć zewnętrzny pedał ekspresji, który będzie regulował parametry przypisane do Expression Pedal B. Gdy podłączony jest zewnętrzny pedał ekspresji, wewnętrzny pedał ekspresji będzie regulował parametry przypisane do Expression Pedal A.

Jaki pedał ekspresji będzie współpracował z HeadRush Pedalboard?
Większość pedałów ekspresji będzie współpracować z HeadRush Pedalboard. Zalecamy używanie pedału ekspresji M-Audio EX-P.

Jak wiele warstw może nagrać looper i jaki jest całkowity maksymalny czas nagrywania?
Można nagrać maksymalnie 100 warstw, a całkowity czas nagrania to 20 minut.

Jak działa funkcja Peel/Undo w Looperze?
Gdy naciśniesz ten przełącznik nożny, ostatnio nagrana warstwa zostanie usunięta. Możesz dalej naciskać ten przełącznik i usuwać kolejne warstwy w przeciwnej kolejności w stosunku do ich dodawania.

Jak działa funkcja Insert w Looperze?
Gdy naciśniesz ten przełącznik, możesz zamienić („punch-in/punch-out”) określony fragment pętli i nadpisać wszystkie poprzednie warstwy. Jest to przydatne, gdy musisz poprawić bardzo mały fragment pętli.

Czy HeadRush Pedalboard może nagrywać kilka różnych pętli naraz?
HeadRush Pedalboard może nagrać jedną pętle naraz.

Ile presetów ma HeadRush Pedalboard?
HeadRush Pedalboard ma 270 presetów fabrycznych, obejmujących wiele różnych gatunków muzycznych i stylów.

Jak mogę przywrócić wszystkie fabryczne presety?
Możesz przywrócić presety fabryczne, przytrzymując nożne przełączniki 11+12 (dwa przełączniki po prawej stronie w dolnym rzędzie) w trakcie włączania zasilania HeadRush. Trzymaj wciśnięte te przełączniki, aż zobaczysz na 7-calowym ekranie dotykowym napis „Reverting…”.

Czy jest jakiś prosty sposób na przeszukiwanie presetów w HeadRush Pedalboard?
Tak, po prostu stuknij ikonę z lupą na górnym pasku ekranu Rig View i możesz przeszukiwać wszystkie presety przy użyciu klawiatury QWERTY, która pojawi się na ekranie. UWAGA: Jeśli korzystasz z setlisty
i stukniesz w ikonę z lupą, przeszukiwanie będzie dotyczyć tylko tej setlisty.

Czy mogę tworzyć kopie, zapisywać, ładować i udostępniać presety HeadRush Pedalboard na moim komputerze Mac/PC?
Tak, możesz podłączyć HeadRush Pedalboard do portu USB swojego komputera Mac lub PC, następnie przejść do ustawień globalnych i włączyć tryb USB Transfer Mode. Gdy już jesteś w tym trybie, HeadRush Pedalboard pokazuje się w komputerze jako urządzenie pamięci masowej (jak pendrive) i w prosty sposób, metodą przeciągnij i upuść, możesz transferować swoje presety z zestawami, symulacjami oraz setlisty.

Gdzie mogę udostępnić lub ściągnąć nowe presety do HeadRush Pedalboard?
Odwiedź naszą społeczność na www.headrush.cloud!

Co to są setlisty?
Setlista to presety z zestawami sprzętu, uporządkowane w kolejności, którą można zapisywać i później przywoływać. Możesz wykorzystać setlisty do szybkiego układania swoich zestawów. Jest to przydatne np. jeśli potrzebujesz do występu tylko niektóre ze swoich zestawów; możesz zapisać setlistę złożoną tylko z tych zestawów i nie musisz tracić czasu na przeszukiwanie wszystkich zestawów przed zagraniem kolejnego utworu. Możesz także wykorzystać tę funkcję do uporządkowania swoich presetów wg określonych gatunków muzycznych lub gitar.

Czy mogę nagrywać przy pomocy HeadRush Pedalboard?
Tak, HeadRush Pedalboard można podłączyć bezpośrednio do portu USB w komputerze w celu nagrywania bezpośrednio w ulubionym programie DAW. Port USB dostarcza 4 kanały wejściowe/wyjściowe, w tym sygnały stereo przetworzone i nieprzetworzone (wet/dry).

Sterownik Windows dostępny jest na stronie wsparcia dla użytkowników sytemu Windows. Sterownik nie jest niezbędny do połączenia z komputerem Mac.

Jakie rozdzielczości/częstotliwości próbkowania są obsługiwane przy nagrywaniu?
HeadRush Pedalboard przesyła do nagrywania sygnał z maksymalną rozdzielczością 24-bity/96 kHz.

Czy mogę słuchać odtwarzanych ścieżek w trakcie nagrywania z HeadRush Pedalboard?
Tak! W przypadku Pedalboard przypisanego jako wyjście programu DAW możesz słuchać odtwarzania audio podczas nagrywania.

Czy mogę reampować przy pomocy HeadRush Pedalboard?
Tak! Ścieżki gitar nagrane bezpośrednio mogą być odtwarzane z DAW i przepuszczone przez symulacje wzmacniaczy i efektów HeadRush Pedalboard, jako forma reampingu.

Czy będziecie wydawać aktualizacje firmware’u z nowymi funkcjami, symulacjami
i presetami?
Tak! Bądź na bieżąco z najnowszymi wersjami firmware’u dzięki wpisaniu się na listę mailingową na stronie http://www.headrushfx.com i śledzeniu nas na naszych stronach w serwisach społecznościowych.

Mike z HeadRusha omawia wszystkie podstawowe elementy multiefektu HeadRush, czyli przełączniki nożne, ekran, potencjometry, wejścia i wyjścia. 

 

Zobaczcie, jak zbudować swój własny zestaw efektów.


Możliwości HeadRushFX prezentuje Sam Kirsch z metalowego zespołu Abnormality.
Sam pokazuje jedną z głównych funkcjonalności którą jest możliwość konfiguracji
ustawień brzmieniowych pod kątem gry na żywo.


 

HeadRush - ustawienia zaawansowane

 

Poznaj 4 tryby lub widoki, które pozwalają na wybieranie ze wszystkich zestawów efektów w multiefekcie HeadRush

 

 HeadRush - ustawienia globalne

 

HeadRush - Oprogramowanie

 

 HeadRush - Looper

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel