Informacje o produkcie

Wtyczka Fraunhofer Pro-Codec, Sonnox

 • Wtyczka Fraunhofer Pro-Codec, Sonnox
Wtyczka Fraunhofer Pro-Codec, Sonnox
Producent: Sonnox
Kod produktu: SONNOX PRO-CODEC
Konsultant: 08
status_icon
Produkt dostępny w magazynie zewnętrznym. Zadzwoń, by dowiedzieć się więcej.
1560.00PLN / 1szt.
Out Of Stock
mBank mRatymBank mRaty

U nas możesz kupić na raty!

mBank mRaty Kup na Raty od 42,73 PLN miesięcznie!
mBank mRaty bez wychodzenia z domu. Łatwo i szybko jak zakupy przez internet. Dostępne dla zakupów o łącznej wartości od 0.00PLN do 10000000.00PLNnota prawna
Koszty kredytu:
Reprezentatywny przykład dla kredytu mPożyczki: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 20.25% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1492 zł całkowita kwota do zapłaty 1695.90 zł oprocentowanie nominalne zmienne 10% w skali roku całkowity koszt kredytu 203.90 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 89.52 zł 8211 6% odsetki 114.38 zł) 16 miesięcznych rat równych w wysokości po 105.99 zł ostatnia rata: 106.05 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 02.11.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Nota prawna:
RRSO: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Pożyczkę mRaty w mBanku możesz otrzymać przez internet bez wychodzenia z domu. Przyznanie pożyczki mRaty zależy od oceny Twojej zdolności kredytowej przez mBank S.A. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Jeśli będziemy musieli poprosić Cię o dokumenty dochodowe (potwierdzające Twój dochód z tytułu umowy o pracę umowy o dzieło/zlecenie kontraktu zawodowego lub emerytury) o sposobie ich dostarczenia poinformujemy Cię mailem po podjęciu wstępnej decyzji kredytowej. Dokumenty potwierdzające Twój dochód będziesz mógł przesłać do nas mailowo. Szczegółowe informacje w tym warunki i opłaty związane z pożyczką mRaty są określone w: Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnej nahttp://www.mbank.pl/pobierz/oplaty/taryfa-osobyfiz.pdf Regulaminie udzielania mPożyczki dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym nahttp://www.mbank.pl/download/mkredyty/mkredyty/regulamin-mkredyt.pdf
Oblicz ratę

Wtyczka Sonnox Fraunhofer Pro-Codec to narzędzie do przesłuchiwania w czasie rzeczywistym, kodowania oraz dekodowania sygnałów audio z użyciem kodeków Fraunhofer.

W przeszłości nie było możliwości szczegółowego odsłuchu plików, a następnie zakodowania ich w wielu formatach, w czasie rzeczywistym w środowisku stacji roboczej DAW. Teraz jest to możliwe dzięki rewolucyjnej wtyczce Sonnox Fraunhofer Pro-Codec, wyposażonej w szereg narzędzi kontrolnych i znakomite funkcje kodowania/dekodowania.

Za pomocą tego plug-inu inżynierowie miksu mogą tworzyć miksy optymalizowane pod względem specyficznych formatów docelowych, zachowując przy tym najlepszą jakość. Podobnie, inżynierowie masteringu mogą sprawdzić, jak materiał zabrzmi w ostatecznym formacie i wyprodukować pliki master pod kątem finalnego kodowania i kierunku rozpowszechniania.


Funkcje
OBSŁUGIWANE KODEKI:

 • mp3, mp3 Surround, AAC-LC, HE-AAC, i HE-AAC v2,
 • mp3-HD oraz HD-AAC (kodeki kompresji bezstratnej).

Można wybrać do pięciu kodeków, do jednoczesnego zapisu w czasie rzeczywistym kodowanych plików
Rozbudowane możliwości odsłuchu bez opóźnień przy przełączaniu
Można posłuchać różnicy w brzmieniu sygnału wejściowego i zakodowanego sygnału na wyjściu
Odsłuch AB w czasie rzeczywistym między kodekami, lub między kodekiem i sygnałem wejściowym
Tryb ABX do „ślepych” testów statystycznych

Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz z sygnałem wejściowym i sygnałem Diff


WSKAŹNIKI GRAFICZNE:

 • wskazania poziomu sygnału audio usuniętego w procesie kodowania,
 • prędkość przepływu danych i zdolność kompensacji przeciążeń,
 • dane na temat rozmiaru plików i poziomu kompresji strumienia danych,
 • wskaźnik fazy.

Kodowanie i dekodowanie w trybie offline


KOMPATYBILNOŚĆ Z WIELOMA CYFROWYMI STACJAMI ROBOCZYMI AUDIO:

 • Pro Tools, Logic, Cubase, Nuendo, Sequoia oraz Wavelab. (Mac i PC).

DZIAŁA NA PLATFORMACH:

 • Avid Pro Tools 7 i 8 (RTAS i M-Powered), Pro Tools 9 (RTAS) i Pro Tools HD|Native, VST
 • i Audio Units,
 • Mac Intel OSX 10.5 lub nowszy / Windows XP lub Windows 7.

 
Sonnox Fraunhofer Pro-Codec to narzędzie do kodowania i pełnego monitoringu kodowanego materiału dźwiękowego w sesji - bez konieczności przetwarzania w trybie offline - przy pomocy doskonałych dekoderów Fraunhofer. Przesłuchując i porównując działanie kodeków w czasie rzeczywistym możesz podjąć ostateczną decyzję, które z kodeków sprawdzają się najlepiej, a gdy już wszystko będzie gotowe, zapisać zakodowany materiał audio na dysku.

Wtyczka posiada także, umieszczone we właściwej zakładce/oknie, funkcje do kodowania w trybie offline. Możesz skompresować większą liczbę plików Wav lub Aiff na raz w trybie offline, z wybranymi przez siebie kodekami i ustawieniami.

Co więcej, sygnał można też dekodować w trybie offline - będzie to przydatne wówczas, gdy chcesz włączyć do projektu zakodowany plik, lecz program hostujący nie rozpoznaje jakiegoś formatu. Nie musisz więc sięgać po żadne dodatkowe programy, by zaimportować kodowane materiały do sesji. Domyślnie aktywne jest zawsze na początku okno trybu ONLINE, z dużym wyświetlaczem FFT na środku, na którym w kolorze żółtym pokazane jest spektrum sygnału wejściowego, zaś na czerwono spektrum sygnału DIFF (różnica pomiędzy sygnałami wejściowym i wyjściowym).

Poniżej okna FFT znajduje się sekcja wyboru kodeków CODEC LIST z pięcioma pozycjami, w których można ustawić pięć kodeków równocześnie. Przyciskami MON uruchamia się odsłuch dla wybranego kodeka. Przyciski ARM służą do aktywacji nagrywania pliku w trybie rzeczywistym do zakodowanej wersji.

Po prawej stronie listy kodeków umieszczono trzy okna ułożone w zakładki. Pokazane okno to BITSTREAM LEVEL / TRIM. W zakładce COMPRESSION znajduje się wskaźnik kompresji danych dla wybranych kodeków, zaś w zakładce A-B można posłuchać sygnałów w trybie A-B i A-B-X.

Wybór kodeka
Aby wybrać kodek w celu przesłuchania, kliknij na jedno z wolnych pól sekcji CODEC LIST. Otworzy się okno edycji CODEC & SETTINGS, w którym można ustawić parametry odpowiednie dla wybranego kodeka.
Jeśli chcesz usunąć kodeki z listy, kliknij “x” w prawym górnym rogu listy elementów.

Gdy włączysz odtwarzanie w programie nadrzędnym, domyślnie będzie słychać zakodowaną wersję sygnału audio (o ile aktywna będzie funkcja MASTER IN).
Aby przesłuchać działanie innych wybranych kodeków, wybierz przycisk MON przy którymś z aktywnych kodeków z listy.


Współczynnik kompresji danych
Wszystkie z dostępnych kodeków kompresują strumień danych audio. Poszczególne kodeki różnią się algorytmami kompresji i mogą poddać materiał kompresji w bardzo różnym stopniu.

HE-AAC został zoptymalizowany pod kątem najwyższej jakości przy jak najniższej rozdzielczości bitowej i zapisane w ten sposób pliki są bardzo małych rozmiarów (średnio około jednej setnej rozmiaru pliku wyjściowego). Natomiast kodery bezstratne nie działają tak efektywnie pod kątem kompresji danych i tworzą pliki o rozmiarach połowy wielkości pliku podstawowego. Dla popularnych kodeków mp3 współczynnik kompresji wynosi zazwyczaj około 12.

W zakładce TAB na wskaźnikach widać współczynniki kompresji dla poszczególnych kodeków.
Pamiętaj, że stosowanie algorytmów kompresji stratnej zawsze oznacza wybór pomiędzy wierną reprodukcją oryginalnego materiału i wyższym współczynnikiem kompresji a tym samym mniejszym rozmiarem pliku.

Kodowanie w czasie rzeczywistym (online)
Równolegle można poddać kodowaniu większą liczbę plików - wystarczy wcisnąć przycisk ARM przy kodeku i aktywować nagrywanie - guzik RECORD.
Wyświetlą się informacje dotyczące przebiegu rejestracji i wartości współczynników kompresji danych.

Kodowanie w trybie offline
Należy przejść do zakładki OFFLINE ENCODE i za pomocą komendy BROWSE odnaleźć potrzebny plik. Możesz również przeciągnąć i upuścić plik w oknie wtyczki.
Uruchom funkcję zapisu dla każdego kodeka z listy za pomocą przycisku umieszczonego po jego lewej stronie. Po “uzbrojeniu” ścieżki zacznie migać przycisk ARM.
Dla każdego z elementów na liście wyświetli się docelowa nazwa pliku i docelowe miejsce zapisu.
Jeżeli wszystko się zgadza, naciśnięciem ENCODE można zacząć proces kolejnego zapisywania dla wszystkich aktywnych kodeków.
W jednej chwili przetwarzany jest tylko jeden plik źródłowy, ale można zapisać go do postaci wielu plików, stworzonych kolejno z użyciem innych ustawień kodeka.


Dekodowanie w trybie offline
Przy pomocy wtyczki Sonnox Fraunhofer Pro-Codec można także odkodować skompresowane pliki by użyć ich w głównym sekwencerze (lub po prostu odkodować). Aby to zrobić, wejdź do zakładki OFFLINE DECODE.
Kliknij na przycisk BROWSE i znajdź zakodowany plik. Możesz również przeciągnąć i upuścić plik w oknie wtyczki.
Plik zapisać można do formatów .WAV lub .AIF, z rozdzielczością 16 lub 24 bity/

Aby dekodować plik, wybierz przycisk DECODE W oknie wtyczki zobaczysz pasek postępu procesu odkodowywania.
Sonnox Fraunhofer Pro Codec - dodatkowe informacje (z zakładki further information)


Wymagania systemowe

PRO TOOLS:

 • Pro Tools HDX [AAX – HD] Pro Tools Native [AAX native]
 • Pro Tools 6, 7, 8 i 9 (Pro Tools 7, 8 i 9 dla SuprEsser i Restore Suite),
 • Aprobowane CPU Pro Tools, system operacyjny i konfiguracja sprzętowa: avid.com,
 • Mac OSX 10.3 lub nowszy,
 • 10.4 lub nowszy dla SuprEsser i Restore Suite,
 • Pro-Codec jest kompatybilny tylko z komputerami Intel Mac,
 • Windows XP / Vista - 32 i 64 bit / Windows 7 - 32 i 64 bit,
 • minimalnie 1GB pamięci RAM.

AUDIO UNITS:

 • Pro-Codec jest kompatybilny tylko z komputerami Intel Mac,
 • Aplikacje kompatybilne z formatem Audio Units (Logic, Digital Performer itp.),
 • Mac OSX 10.4 lub nowszy,
 • minimalnie 1GB pamięci RAM,
 • klucz iLok z najnowszymi sterownikami.

VST:

 • Aplikacja obsługująca format VST (Cubase, Nuendo, Wavelab, Sequoia itp.),
 • Mac OSX 10.4 lub nowszy  - Pro-Codec jest kompatybilny tylko z komputerami Intel Mac,
 • Windows XP / Vista - 32 i 64 bit / Windows 7 - 32 i 64 bit,
 • Współpraca z aplikacjami DAW zainstalowanymi w trybie 64-bit i w systemie operacyjnym Windows 64-bit *,
 • co najmniej 1GB pamięci RAM,
 • Klucz iLok z najnowszymi sterownikami.

POWERCORE:

 • Sprzęt TC PowerCore,
 • Sterowniki PowerCore dla wersji 2 lub nowsze,
 • program hostujący dla AU lub VST,
 • Mac OSX 10.4 lub nowszy,
 • Windows XP / Vista32 / Windows 7,
 • co najmniej 1GB pamięci RAM,
 • klucz iLok z najnowszymi sterownikami.

 

 

 

Opinie użytkowników
3 lata gwarancji PREMIUM

Na ten produkt otrzymujesz wydłużoną do 3 lat Gwarancję PREMIUM - od grupy MUSIC99, w skład której wchodzą sklepy internetowe Muzyczny.pro, Sprzet-Dyskotekowy.pl oraz salon sprzedaży SOUND LIGHT DJ & MUSIC MEGASTORE w Warszawie.

3-letnia Gwarancja Premium oznacza dla Ciebie zwiększone bezpieczeństwo - nie ważne bowiem czy producent udziela na dany produkt gwarancji na rok czy dwa lata, Klient sklepów grupy MUSIC99 jest chroniony zawsze przez co najmniej 36 miesięcy od daty zakupu towaru. 

Udzielana przez nas Gwarancja nie ogranicza w żaden sposób praw naszych Klientów do skorzystania zarówno z Gwarancji Producenta, jak i z przysługujących im uprawnień ustawowych wynikających z niezgodności z umową (tzw. ustawowa rękojmia). 

Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel